HIGH CARE MEDICAL

A blog abban ad segítséget, hogy mit tehetsz a szépségedért. Bemutatja a szépségápolás leghatásosabb hagyományos módszereit és körbevezet az újdonságok között.
Kiemelten kezeli azokat a MEDICAL módszereket, amelyek non invazív, tehát vágás nélküli szinte plasztikai hatásfokú módszerek.
Mindezt azért, hogy megőrizd bőröd fiatalságát, üdeségét, bármerre jársz elismerő tekintetek és szavak kísérjenek.

alvás (1) al bundy (1) anti-ageing (8) anti-aging (29) arcbőr (23) arckezelés (10) arckrém (7) arcmasszázs (3) arcszín (1) arcszőrzet (1) arctónus (1) barack obama (1) beauty (12) beszámoló (1) betegségek (2) böjt (1) bőr (26) borapolas (2) bőrápolás (13) borcsiszolas (1) bőrfeszesítés (8) borotválkozás (9) botox (1) brad pitt (1) bud spencer (1) chris pine (1) cipő (1) citromfű olaj (1) collagén (4) csiszolas (1) daniel craig (3) dan bilzerian (1) david hasselhoff (1) dekoltázs (3) dekoltázsmasszázs (2) detox víz (1) egészség (17) egészséges életmód (1) egeszseges haj (4) életmód (2) érzékeny bőr (3) étkezés (4) fejbőr (3) férfi (39) feszes bőr (9) fiatalítás (10) fiatalság (14) fiatalság forrása (2) foci vb (1) fogápolás (3) fogfehérítés (1) genetika (1) george clooney (1) gyümölcs (3) gyűrű (1) hamlasztas (3) helyes étkezés (2) hidratáció (3) hidratálás (7) high care (4) high care medical (16) húsvét (1) illat (2) illóolajok (2) ing (6) johnny depp (1) kézfej (4) kirándulás (1) kiszáradás (9) kollagén (2) kopaszodás (2) körömápolás (6) körömvágás (2) korpásodás (2) kozmetika (9) kozmetikai szalon (3) kozmetikum (2) krém (10) krémek (1) kullancs (1) lábbeli (1) lábfej (1) len (1) levendula olaj (1) luca di montezemolo (1) magnum nyomozó (1) manikűr (2) masszázs (1) meccsnézés (1) megjelenés (18) megujulas (1) menkedd (39) méregtelenítés (2) metroszexualis (2) mikrodermabrazio (2) mikulás (1) mosoly (1) movember (1) napozás (4) napszemüveg (3) napvédő krém (4) narancsbőr (1) nyak (3) nyár (4) nyugalom (1) omega3 (3) öregedési folyamat (1) orvostudomány (1) osi szepsegtrukk (1) parfüm (2) party (1) pattanások kezelése (1) paul walker (2) pedikűr (1) relax (2) ryan gosling (1) salvador dali (1) sean connery (1) smink (3) SPF (3) stílus (16) style (16) sylvester stallone (3) szájhigiénia (2) száraz bőr (2) szemvédelem (1) szépítkezés (10) szépség (4) szépségápolás (4) szépségszalon (1) szép bőr (17) szigetfestival (1) szortelenites (1) tanácsok (32) tavasz (1) teafa olaj (1) terence hill (1) testkezelés (5) thermage (1) tippek (32) tisztító kúra (1) tom selleck (1) tudomány (1) ujjak (1) Visia (3) zsíros bőr (2)
2014.11.26.

MenKedd #34 – Frizurát az archoz

0 hozzászólás

Megjelenésünk meghatározó eleme hajkoronánk megléte vagy nemléte. Hiányában csak különböző szakáll és bajusz variációkkal tudjuk finomítani arcformánkat, megléte esetén viszont frizuránkkal is.

menkedd-34-fodrasz-ferfi-szalon-frizura_1.jpg

Korábbi bejegyzéseinkben foglalkoztunk a hajápolás alapvető kérdéseivel, illetve bemutattuk az idei év egyik díjnyertes frizuráját. De vajon hányszor kérdeztük meg fodrászunkat, hogy a kiválasztott frizura illik-e hozzánk? Ha igen, hallgattunk rá?

A megoldás Kyle Holbrook, a San Franciscoban működő Fellow Barber tulajdonosa szerint meglehetősen egyszerű: van a kerek és a hosszúkás arc, és kész.

Kerek, széles arc

menkedd-34-daniel-craig-haj-frizura-ferfi.jpg

Oldalt vágjuk rövidebbre, míg felül hagyjuk hosszabbra, ezzel megnyújtva arcunkat, ellensúlyozva szélességét. Ez megfelel a mostani trendnek, ugyanakkor a keskenyebb arcformával rendelkezőket sajnos el kell szomorítanunk, számukra ez ugyanis nem előnyös viselet. Tudja ezt a képen látható Daniel Craig is (és gyönyörű, magyar származású felesége Rachel Weisz is), aki James Bondként csak a tökéletessel elégedhet meg, Bondnak azonban néha már A világ nem elég.

Keskeny, hosszúkás arc

menkedd-34-ryan-gosling-ferfi-haj-frizura.jpg

Ebben az esetben célszerű oldalt is hosszabbra hagyni hajunkat, ezzel ugyanis optikailag szélesítjük arcunkat. A most divatos frizuráknál látható, oldalt szinte borotvált, vagy ’nullás’ géppel letolt hosszúságot kerüljük, egy centis hossz alá nem menjünk – saját érdekünkben. Ryan Goslingnál jobb példát aligha találunk – a mindig hibátlan megjelenésű színészt az új George Clooneyként emlegetik, de sajnos mindketten A hatalom árnyékában élnek. Az ő párja sem akárki: a szintén gyönyörű és szintén színész Eva Mendes.

Azt hiszem már az említett két hölgy meghódításának ténye is kellő motivációt jelenthet a tanácsok megfogadására. Hátha a frizurán is múlott…

PKD

Címkék: férfi tanácsok megjelenés daniel craig ryan gosling menkedd
2014.11.19.

MenKedd #33 – Illatozni, nem szaglani

0 hozzászólás

A látás és a hallás után talán harmadik legfontosabb érzékünk a szaglásunk. Tavaszi virágillat, frissen nyírt fű, étterem, cukrászda – egyiküket sem a látványért vagy a hangokért szeretjük. Használjuk ki az illatok adta lehetőségeket helyes parfümhasználattal!

Egy korábbi bejegyzésünkben már bepillantottunk a parfümök világába, most pedig a fenti videó segítségével igyekszünk elősegíteni az akkor megszerzett tudás gyakorlatba való átültetését.

A legfontosabb kérdés a mennyiség. A szakértő szerint 2-3 fújás elég, amivel körülbelül kartávolságnyira, vagyis személyes zónánk határáig burkolózunk illatfelhőbe. Ha ennél több illatanyagot használunk, az már túlzó hatást kelt, közönségességet, de semmiképpen sem kifinomultságot és mértékletességet sugall. A sok már nem sejtet, sokkal inkább az orra alá dörgöl – a szó szoros értelmében is.

A parfümöt olyan részekre érdemes felvinni ahol vékonyabb a bőr, vagy ahol pulzust tudunk mérni (karok, nyak szív környéke), ezeken a pontokon ugyanis a lüktetés hatására jobban kinyílnak az illatrétegek. Nagyjából 20-30 centiméter távolságból permetezzünk, így nagyobb felületen terül el, ami nagyobb párolgási területet biztosít, vagyis kevesebb illatanyaggal érünk el kellemesebb, lazább illatfelhőt, mint például ha mindkét csuklóra külön-külön is pisszentenénk. A csuklóknál nem kell mindkettőre külön fújni, az egyik beillatozása után finoman összedörzsölve a célterületeket máris megnöveltük a párolgási felületet. A szív környékére egy fújás tökéletesen elég, a nyaki részre és a fülek mögé azonban ne közvetlenül vigyük fel a parfümöt: próbáljuk ki a videón látható módon az ujjaink segítségével.

U.i.: A nyár laza, gyümölcsös, vizes jegyei után itt a téli időszak, a nehezebb, fűszeresebb illatjegyekkel bíró parfümök ideje. Ilyenkor érdemes más terméket használni, egyes termékcsaládok azért mind tavaszi-nyári, mind pedig őszi-téli típusú illatokat kínálnak, így az alapillatról sem kell feltétlenül lemondanunk, csupán 'áthangolni' az évszaknak megfelelőre.

Ti használtok parfümöt? Ha igen, milyen céllal: hódítás, üzleti sikerek, vagy csak szimplán a stílusérzéketek vezérel?

PKD

Címkék: stílus férfi parfüm style illat menkedd
2014.11.05.

MenKedd #32 – A gyűrűk ura, az urak gyűrűje

0 hozzászólás

Férfiak között sosem volt széles körben elterjedt gyűrűt viselni, így igen kis százalékunk van tisztában azzal, melyik ujj mit jelent, mit üzen rajta egy gyűrű. Mai bejegyzésünk ezen a téren kíván hasznos információkkal szolgálni.

menkedd-32-sylvester-stallone-expendables-gyuru.jpg

Természetesen ez egyúttal azt is jelenti, hogy azt is kevesen veszik észre, ha üzenni szeretnénk az általunk viselt gyűrűvel, azonban a hölgyek minden bizonnyal tisztában vannak ezekkel a többlet jelentéstartalmakkal. A tökéletes hatás eléréséhez azonban nem árt még néhány dolog: az ápolt kézfej és a szép körmök, hiszen a gyűrű által rájuk is óhatatlanul nagyobb figyelem jut.

Nem a mennyiség a lényeg: kezenként egy gyűrűnél egyszerre többet nem igazán érdemes magunkra aggatni, de ha nagyon szeretjük ezeket az ékszereket, akkor is maradjunk a három, vagy kevesebb/kéz szabálynál. A kevesebb most is több!

Jobb kéz / bal kéz

menkedd-32-gyuru-ujjak-sok-ferfi_1.jpg

Nincs kőbe vésett szabály arra, melyik kezünkön viseljünk gyűrűt, illetve melyiken ne. A jobb kezet általában a fizikai kézként szokás azonosítani, mint a domináns oldalt, amivel a legtöbbet gesztikulálunk, míg a bal kéz a szellemet jelképezi, belső karakterünket. A gyűrűvel kifejezhetjük, melyik karakter számunkra a fontosabb, a ránk inkább jellemző.

Egyes oktatási intézményekben, ahol kötelező az adott intézmény gyűrűjét viselni – leginkább a tengerentúlon, illetve a tradicionálisabb brit iskolában – megszabják, melyik kézen és ujjon kell viselni a gyűrűt, de többségében még ezeken a helyeken is rugalmasan kezelik a kérdést.

Kisujj

A kisujj a fül és az orr (khm) piszkálásán, valamint a csészéből úriasan iváson túl akár gyűrű viselésére is alkalmas lehet. Az egyik leggyakoribb és legpraktikusabb választás, amikor egy férfi úgy dönt, ezt az ékszert is szeretné viselni. Amellett, hogy talán itt a legszembetűnőbb, nem kell tartanunk semmilyen magyarázatra szoruló vallási vagy kulturális asszociációtól sem.

Ha az asztrológia szimbolikájának irányából közelítjük meg, a kisujj a Merkúrt jelképezi, a kapcsolt tulajdonságok pedig az intelligencia és a meggyőzőképesség.

Gyűrűsujj

menkedd-32-hazassag-eljegyzes-gyuru-ferfi.jpg

Nem véletlenül nevezik gyűrűs ujjnak: a keresztény területeken még a nem hívők is ezen az ujjukon hordják a házasságot jelképező karikagyűrűt. Azt már talán kevesebben tudják, hogy a bal kézen viselt gyűrű eljegyzést jelent, míg jobb kézen viselve már a házasság jelentését hordozza - Magyarországon, de az USA-ban például ez fordítva igaz. Természetesen, ha valamilyen különleges darabot, vagy egy méretes pecsétgyűrűt viselünk ezen az ujjunkon, arról kevesen asszociálnak házasságra, azt leggyakrabban egy visszafogott kidolgozású karikagyűrű jelképezi.

A csillagok szerint ez az ujjunk a romantikus kapcsolatokat szimbolizálja, valamint a Holdat és a szépséget. A Holdnak megfelelő fém az ezüst, így egy nem házasságot jelképező gyűrű anyagának ez remek választás.

Középső ujj

A mindenki által jól ismert nemzetközi jelzésen túl másra is használhatjuk középső ujjunkat, például viselhetünk gyűrűt rajta. Centrális pozíciójának köszönhetően férfias, ideális hely egy gyűrűnek, éppen központi elhelyezkedéséből fakadóan azonban erre az ujjunkra érdemes valamilyen visszafogottabb, letisztult típust választani, hogy ne legyen túl hivalkodó.

A csillagok szerint a középső ujj a kiegyensúlyozottságot és felelősséget szimbolizálja, megfelelője pedig Naprendszerünk legnagyobb bolygója, a Szaturnusz.

Mutatóujj

Évszázadokkal ezelőtt az európai férfiak, ha gyűrűt hordtak, akkor azt mutatóujjukra húzták fel, akár a családhoz, akár egy baráti társasághoz való tartozást képviselte – különösen fiatal és egyedülálló férfiak esetében. Ha azt szeretnénk, hogy gyűrűnk sokszor látszódjon, a mutatóujj remek választás, hiszen mindenhez használjuk, így a rajta viselt ékszer is mindig szem előtt lesz.

A mutatóujj megfelelője az asztrológiában a Jupiter, amit erőt, önállóságot és jó vezetői képességeket testesít meg. Egy ezüstből készült darab most is tökéletes választás.

Hüvelykujj

menkedd-32-paul-walker-huvelykujj-gyuru-ferfi.jpg

A hüvelykujjon viselt gyűrűről valamiért sokaknak a vastag kifejezés jut eszébe: egy vastag gyűrű egy vastag ujjon, egy jó vastag (értsd: gazdag és hájas, akár csak Döbrögi) emberen. Ezen kívül persze jó választás lehet akkor is, ha mondjuk a jegygyűrűn kívül még egy gyűrűt szeretnénk viselni ugyanazon  kézen, így nem kelt ’zsúfolt’, hivalkodó hatást. Szintén remek választás, ha mindenáron egy nagyobb, vastagabb gyűrűt szeretnénk felvenni, ami a többi ujjon meglehetősen komikusan hatna. Itt még egy extravagánsabb design is belefér.

A hüvelykujjnak nincs külön jelentése az asztrológiában, de a régi mitológiák szerint utal a személyiségre: az egyenes ujj egyenes jellemet takar, míg a görbe alattomosságot, aljasságot sejtet.

Ti viseltek gyűrűt a jegygyűrűn kívül? Ha igen, melyik ujjatokon?

PKD

Címkék: stílus férfi gyűrű sylvester stallone style manikűr kézfej ujjak paul walker menkedd
süti beállítások módosítása