HIGH CARE MEDICAL

A blog abban ad segítséget, hogy mit tehetsz a szépségedért. Bemutatja a szépségápolás leghatásosabb hagyományos módszereit és körbevezet az újdonságok között.
Kiemelten kezeli azokat a MEDICAL módszereket, amelyek non invazív, tehát vágás nélküli szinte plasztikai hatásfokú módszerek.
Mindezt azért, hogy megőrizd bőröd fiatalságát, üdeségét, bármerre jársz elismerő tekintetek és szavak kísérjenek.

alvás (1) al bundy (1) anti-ageing (8) anti-aging (29) arcbőr (23) arckezelés (10) arckrém (7) arcmasszázs (3) arcszín (1) arcszőrzet (1) arctónus (1) barack obama (1) beauty (12) beszámoló (1) betegségek (2) böjt (1) bőr (26) bőrápolás (13) borapolas (2) borcsiszolas (1) bőrfeszesítés (8) borotválkozás (9) botox (1) brad pitt (1) bud spencer (1) chris pine (1) cipő (1) citromfű olaj (1) collagén (4) csiszolas (1) daniel craig (3) dan bilzerian (1) david hasselhoff (1) dekoltázs (3) dekoltázsmasszázs (2) detox víz (1) egészség (17) egészséges életmód (1) egeszseges haj (4) életmód (2) érzékeny bőr (3) étkezés (4) fejbőr (3) férfi (39) feszes bőr (9) fiatalítás (10) fiatalság (14) fiatalság forrása (2) foci vb (1) fogápolás (3) fogfehérítés (1) genetika (1) george clooney (1) gyümölcs (3) gyűrű (1) hamlasztas (3) helyes étkezés (2) hidratáció (3) hidratálás (7) high care (4) high care medical (16) húsvét (1) illat (2) illóolajok (2) ing (6) johnny depp (1) kézfej (4) kirándulás (1) kiszáradás (9) kollagén (2) kopaszodás (2) körömápolás (6) körömvágás (2) korpásodás (2) kozmetika (9) kozmetikai szalon (3) kozmetikum (2) krém (10) krémek (1) kullancs (1) lábbeli (1) lábfej (1) len (1) levendula olaj (1) luca di montezemolo (1) magnum nyomozó (1) manikűr (2) masszázs (1) meccsnézés (1) megjelenés (18) megujulas (1) menkedd (39) méregtelenítés (2) metroszexualis (2) mikrodermabrazio (2) mikulás (1) mosoly (1) movember (1) napozás (4) napszemüveg (3) napvédő krém (4) narancsbőr (1) nyak (3) nyár (4) nyugalom (1) omega3 (3) öregedési folyamat (1) orvostudomány (1) osi szepsegtrukk (1) parfüm (2) party (1) pattanások kezelése (1) paul walker (2) pedikűr (1) relax (2) ryan gosling (1) salvador dali (1) sean connery (1) smink (3) SPF (3) stílus (16) style (16) sylvester stallone (3) szájhigiénia (2) száraz bőr (2) szemvédelem (1) szépítkezés (10) szépség (4) szépségápolás (4) szépségszalon (1) szép bőr (17) szigetfestival (1) szortelenites (1) tanácsok (32) tavasz (1) teafa olaj (1) terence hill (1) testkezelés (5) thermage (1) tippek (32) tisztító kúra (1) tom selleck (1) tudomány (1) ujjak (1) Visia (3) zsíros bőr (2)
2014.07.29.

MenKedd #19 – 12 bőrtünet, ami mesél a bőrgyógyásznak

0 hozzászólás

Sokszor és sok helyen olvashatunk a rendszeres orvosi vizsgálat vitathatatlan előnyeiről egészségmegőrzés, vagy akár egyenesen életmentés, életminőség-javítás tekintetében. Ez alól természetesen a bőrgyógyász és/vagy a kozmetikus sem kivétel, hiszen ők gyakran már néhány apró, nekünk fel sem tűnő, apróságnak vélt bőrhiba mögött is észreveszik a valódi okokat.

Tartalmas, de nem szakmai pontosságú cikk következik, öndiagnózisra semmiképpen sem alkalmazható! Bármely tünet néhány napnál további fennállása esetén keressünk fel szakorvost!

menkedd-orvosok-borbetegsegek-12-tunet-ferfi.jpg

Bőrünk a legnagyobb és leggyorsabban megújuló szervünk, egyúttal a környezeti hatásoknak leginkább kitett felületünk, elsődleges védvonalunk. Éppen a hatalmas felület és a gyors megújulási folyamat miatt hatékony indikátora a kialakuló rendellenességnek, már az egészen korai stádiumoktól kezdődően.

A következő 12 tünet és lehetséges kiváltó okaik abban segíthetnek nekünk, hogy kicsivel tudatosabban vizsgáljuk magunkat otthon – nem lehet elégszer hangsúlyozni az önvizsgálat jelentőségét! – illetve hogy felkészültebben, de leginkább időben forduljunk szakemberhez. Ez akár az életünket és életminőségünket is megmentheti, javíthatja!

  1. Allergia/asztma: Karatosis pilaris

Aknészerű, apró, piros vagy fehér színű, tapintható, leggyakrabban a felkaron jelentkező bőrhibák, melyek már elmúlt vagy fennálló allergiát és/vagy asztmát jeleznek. Harminc éves kor felett halványodhatnak, de teljesen el is tűnhetnek, más úton sajnos igen nehéz megszabadulni tőlük (kozmetikánkban természetesen nem így véljük).

  2. Diabétesz: Acanthosis nigricans

Hajlatokban, bőrredőkben jelentkező sötét, bársonyos tapintású foltok a már jelentkező, vagy a közeljövőben nagy eséllyel kialakuló cukorbetegség jelei (leginkább erősen túlsúlyos alanyoknál). Néhány esetben jelezhet korai stádiumban lévő rosszindulatú gyomor-, máj-, vagy más emésztőszervi daganatot.

  3. Száraz foltok a bőrön: Hátfájás

Kör alakú, száraz, viszkető foltok a bőrön? Nem ritkán a hátfájás az oka, és ez nem vicc! Maga a hátfájás lehet sérülés, rossz tartás, stressz eredménye, de hogy ettől miért száraz a bőrünk? Bizonyára sokan ismerik az érzést, mikor nagy sokára, hullafáradtan este hazaesve beállunk a forró zuhany alá, ahol hosszan élvezzük a meleg víz ellazító hatását. Nos, ’van aki forrón szereti’, van aki pedig túl forrón: a túlzottan magas hőmérséklet sokkal jobban szárítja a bőr, de akár könnyebb égési sérüléseket is okozhat – arról már nem is beszélve, hogy még hajhullást is előidézhet, mivel a hajhagymáinkat is leforrázhatjuk. Érdemes vigyázni a kádban ázással is, férfiaknál ugyanis a heti többszöri forró fürdő komolyan árthat a spermiumok kialakulásának és mozgékonyságának – akár tartósan is!

  4. Hormonális változások: Pattanások (felnőttkorban is)

Tizenéves korban nagy eséllyel mindegyikünk megélt már néhány aknét vagy pattanást, de legalábbis egy-két mitesszert, felnőttkorban azonban már lényegesen kevesebbek ’kiváltságai’ ezek a kifejezetten kellemetlen, fájó, begyulladt, és egyáltalán nem esztétikus bőrhibák. Az ok azonban minden esetben hasonló: hormonális változások. Ebből kifolyólag a változókorba lépve nem ritkák a visszatérő, de sokkal kevésbé komoly aknék, mint a tinédzser években, hiszen ilyenkor is jelentős hormonális változásokon megy keresztül szervezetünk. Emellett hölgyeknél előidézheti például a fogamzásgátló tabletta szedésének elkezdése/befejezése, valamint a PCOS (policisztás ovárium szindróma).

  5. Sárgába hajló bőrszín: Májbetegség

Általánosan ismert tünet, hogyha valaki sárgul (és nem az irigységtől), akkor nagy a valószínűsége, hogy valamilyen májrendellenesség áll fenn esetében. Ezek leggyakoribb oka, hogy a máj nem bontja le megfelelő hatékonysággal a régi vörösvérsejteket. Újszülöttek is gyakran sárgulnak be, de náluk ez csak átmeneti és természetes folyamat, míg felnőttkorban olyan folyamatok indikátora lehet, mint a hepatitis fertőzések (A, B, vagy C), a cirrózis, vagy akár a májrák. (A dohányzás okozta sárgulás is létező jelenség természetesen, azonban míg az lokális, a leginkább csak kézre és az arcra terjed ki, addig a májbetegség okozta elszíneződés az egész testen jelentkezik.)

  6. Sárga lerakódás a szemkörnyéken: Magas koleszterin

A sárga színnél maradva: ha a sárga tónus csak a szemünk környékére terjed ki, és kicsit olyan, mintha lepedékréteg lenne a bőrünkön, akkor nagy valószínűséggel magas, sőt igen magas a (rossz) koleszterin-szintünk, ami komoly szív- és érrendszeri megbetegedéseket vetít előre.

  7. Magas stressz szint: Kiütések

A kifejezetten sűrűn jelentkező kiütések és duzzanatok (például a szemkörnyéken) gyakran kizárólag a stressz, tehát pszichológiai okok miatt alakulnak ki, semmilyen fizikai elváltozás nem indokolja megjelenésüket. Szemkörnyéki duzzanatot ugyanakkor fizikai hatások, többek között a szem gyakori dörzsölése is okozhat.

  8. Vékony, zsíros réteg a lábszáron: Graves-kór

A Graves-kór egy autoimmun rendellenesség, ami a pajzsmirigy túlműködésén keresztül a szemproblémáktól kezdve a gyorsabb pulzuson át a fokozott izzadásig és izgatottságérzetig számtalan módon megnyilvánulhat, de látványos bőrelváltozások formájában is jelentkezhet.

  9. Furcsa kiütések: Autoimmun betegségek

Egyre többféle autoimmun megbetegedést ismernek fel és írnak le az orvosok, ezek pedig nem ritkán bőrtünetek formájában jelentkeznek először, a bőr bevezetőben említett sajátosságai miatt. Az autoimmun betegségek olyankor jelentkeznek, amikor a szervezet egyszer csak maga ellen fordul, és valamilyen formában megtámadja magát – kimenetelük lehet halálos, de nem ritkák a maradandó fogyatékosságok és az önellátásra képtelen állapot kialakulása sem. Előfordulásuk egyelőre ismeretlen okok miatt gyakoribb a nőknél, valamint különböző etnikai csoportoknál. Néhány példa bőrtünetekre és kiváltóikra: a lupus pillangószerű kiütéseket okoz az arcon, a psoriasis pedig vörös, viszkető és fájdalmas foltokat, nem ritkán pikkelyesedő bőrt.

  10. Körkörös (kokárdaszerű) elszíneződés: Lyme-kór

A Lyme-kór Magyarországon sajnos egyre gyakoribb, köszönhetően a rendkívüli módon elszaporodott, városi parkokban is előforduló kullancsoknak. Ezek a kis élősködők természetesen nem minden esetben fertőzöttek betegséggel, amikor viszont igem, akkor a Lyme-kór mellett a vírusos agyvelő- és agyhártya-gyulladás van még benne a kalapban, és sem hangzik valami fényesen (utóbbiak ellen kérhető védőoltás, míg a Lyme-kórra még nincs). Időben felfedezve az orvos által felírt antibiotikummal remekül kezelhető, kezelés híján azonban olyan szövődményekkel számolhatunk, mint az arcizom kontrolálhatatlan mozgása, ízületi gyulladások, sokszorosan fokozott szívroham-kockázat, és hasonló finomságok.

  11. Túlzásba vitt napozás/szoláriumozás: önértékelési problémák

Azok az emberek, akik túl sok időt töltenek a napon illetve szoláriumban, nagy eséllyel túl sokat foglalkoznak a külsejükkel, ami egyfajta kompenzációt, kóros elégedetlenséget jelezhet a megjelenésük tekintetében. Emellett pedig a bőrt érő fokozott UV sugárzás hosszútávon súlyos egészségügyi hatásokat és visszafordíthatatlan károkat idézhet elő a bőrön és a mélyebb bőrrétegekben.

  12. Szem alatti táskák: allergia

A gyakori és széles körben ismert okok (kialvatlanság, dehidratáltság, macskajaj, rendszertelen étkezés) általában csak átmenetileg fejtik ki hatásukat, azonban tartós ’táskásság’ esetén a veleszületett genetikai tényezők mellett nem árt számba venni egy általunk eddig még nem felismert, de fennálló, és szervrendszerünkben tartós gyulladás előidéző allergiás reakciót is. Egy allergiavizsgálat sokat segíthet, és még olcsóbb is, mint a bőrfeszesítő-szemkörnyék ápoló készítmények.

menkedd-ferfi-arcbor-mosakodas.jpg

Végezetül megismétlem: jelen bejegyzés nem alkalmas saját diagnózis felállítására, bármely említett tünet tartós fennállása esetén forduljunk szakorvoshoz!

PKD

(eredeti cikk: businessinsider.com)

Címkék: bőr férfi betegségek egészség szépség tippek tanácsok bőrápolás szép bőr fejbőr érzékeny bőr high care medical menkedd
2014.07.20.

Anti-aging tippek a bőrödnek!

0 hozzászólás

Mindannyian szeretnénk fiatalabbnak tűnni a valós korunknál, de vajon tényleg mindent megteszünk a kívánt cél érdekében? Talán kihagyunk néhány fontos lépést, melyekről eddig nem is tudtunk. Az alábbi tippek segítségével a legjobb formánk nyújthatjuk. Ismeritek mind az ötöt?

  • Ne állj meg az állkapocsnál! 

Mindent megteszel arcod fiatalsága érdekében? Használod a megfelelő tisztító és hidratáló krémeket, maszkokat és szérumokat, de mindegyiket csak az állkapcsodig? Ne állj meg az arcod szélénél! Jobban jársz, ha a termékeket a nyakadon is alkalmazod, a nyak ugyanis könnyen elárulja az ember igazi életkorát.
Természetesen így többet kell majd venned az általad kedvelt krémekből, de az eredménytől nagyon boldog leszel!

  • Védd a mellkasod!

Gyakran megfeledkezünk mellkasunk védelméről, pedig a mélyen kivágott, illetve V-nyakú felsők miatt sokszor kitesszük bőrünk a káros napsugaraknak. Így a nyak alatti rész gyakran foltos, vagy hiperpigmentált lesz - melyek az öregedés jelei. Mindenképp alkalmazzunk napolajat, vagy fényvédő faktort tartalmazó hidratálót a területen, és naponta többször is ismételjük meg a felvitelt.

  • Tartsd fiatalon a kezeidet!

Kezeinket tesszük ki a legtöbb megpróbáltatásnak, hiszen szinte állandóan használatban vannak, így könnyen sérülnek. Akár, amikor forró vízzel mosogatunk, vagy, amikor a téli fagyban kesztyű nélkül mászkálunk, amíg a hidegtől akár szét is repedhet bőrünk - így természetesen a megfelelő ápolásról is gondoskodnunk kell. Használjunk hidratálót, napolajat, kesztyűt - bármit, ami elősegítheti védelmüket, és késlelteti a kézbőr öregedését.

  • Tarts fehéren fogaidat!

Egy évtizeddel szeretnél fiatalodni? Semmi akadálya, csupán fehérebb mosolyra lesz szükséged! A kávé, a tea és a bor mind-mind foltot hagynak maguk után, de ettől még nem mondunk le róluk. Szerencsére mára már millió féle fehérítő termék közül válogathatunk, legyen szó akár egy néhány perces, drága kezelésről, vagy a régi jó örek praktikákról, a sárga mosoly egyszerűen kizárt. Fogkrémből is mindig a fehérítővel ellátottat válasszuk! Azt természetesen ki se kell hangsúlyoznunk, egy jó piros rúzs optikailag mennyit javít a helyzeten.

  • Pumpáld fel ajkaidat!

A száraz, kicserepesedett száj szinte egyenlő az öreg szájjal. 40 fölött az ajkak különösen hajlamosak veszíteni vastagságukból, de ne engedd nekik! A fájdalmas ajak-duzzasztó termékekről is lemondhatsz, ha szeretnél, csupán egy jó, minőségi hidratáló balzsamra lesz szükséged. Így szád újra csillogni fog, te pedig fiatalabbnak látszol. Extra tipp: ajkaid akár a káros napsugaraktól is védheted egyben, ha ajakbalzsamodban napfényvédő faktor is van!

Címkék: bőr egészség bőrápolás arcbőr arckezelés anti-aging
2014.07.16.

MenKedd #18 – Napsütés, károk nélkül

0 hozzászólás

Manapság a napszemüveget már elsősorban kiegészítőként viseljük, nem a funkciója miatt. Érdemes azonban itt is tudatosan választani, ezzel hosszú távon sokat tehetünk saját egészségünkért és megjelenésünkért. Ne csak bőrünket védjük a napsütésben, óvjuk szemünk világát is!

menkedd-napszemuveg-polar-autovezetes.jpg

A Napból érkező ultraibolya-sugárzás egy részét a légkör és az ózonréteg megszűri (UV C-t teljes mértékben, UV B egy részét), egy része azonban eléri a földfelszínt (UV A és UV B), tehát saját érdekünkben célszerű védekezni ellene. Amellett, hogy az erős fény miatt ráncoljuk a homlokunk, ezáltal mélyítjük a barázdákat, így elősegítve a ráncok kialakulását, a vakító hatás könnyen balesetveszélyt idézhet elő a közlekedésben.

Ha az esztétikai kérdéseken túl vagyunk, kiválasztottuk a nekünk formailag tetsző darabot, az alább pontokba szedett tippek segíthetnek megelőzni, hogy egy olyan terméket vásároljunk meg, ami többet árt, mint használ.

Minden esetben kötelező feltüntetni a napszemüvegen:

  1. a gyártó vagy forgalmazó nevét, címét;
  2. a ’CE’ jelölést, ami a termékmegfelelőségi tanúsítvány meglétét jelenti;
  3. a filterkategóriát (2-3. kategória az ideális többnyire):
    1. 0. kategória: enyhén színezett, vagy tiszta lencse;
    2. 1. kategória: enyhén színezett lencse, részben felhős időre;
    3. 2. kategória: közepesen színezett lencse, átlagos napsütéses időre;
    4. 3. kategória: sötét lencse, erős napsütéses időre;
    5. 4. kategória: nagyon sötét lencse, kifejezetten erős napsütéses időre ajánlott;
  4. az UV 400-as jelölés pedig a 100%-os UV sugárzás elleni védelmet jelöli (ezt optikus szaküzletekben kérésre bármikor, ingyen ellenőrzik – érdemes vásárlás előtt, illetve bizonytalan eredetű, olcsóbb termékeknél vásárlás után megtenni, mert a nem megfelelő lencse komoly, maradandó látáskárosodásokat okozhat.

A polarizált lencse védelme még összetettebb, hiszen ez nem csak a szemből érkező sugárzást képes megszűrni, hanem a talajról visszaverődőeket is, ezért gépjárművezetéshez, horgászathoz, vitorlázáshoz kifejezetten optimális választást jelent. A polár szűrő meglétét speciális tükörrel, vagy két polarizált lencséjű szemüveget merőlegesen egymás mögé tartva (ilyenkor nem látunk át a lencséken) magunk is ellenőrizhetjük.

menkedd-polar-check-napszemuveg-ferfi.jpg

Végül pedig részben hasznos információként, részben egyfajta ’good to know’-ként a különböző színű lencsék hatásait, előnyeit-hátrányait ismertetjük.

Barna: növeli a kontraszt- és mélységlátást, élesíti a színeket, nyugtatja a szemet – erős napsütés esetén ideális.

Szürke: természetes árnyalat, legkevésbé ez torzítja a színeket.

Zöld: gyengébb fényviszonyok esetén lehet ideális.

Sárga: fokozza az élességet, ezért hasznos lehet rossz látási viszonyok között (köd, hóesés, erős zápor), erős fényben viszont pont emiatt zavaró.

Kék: nem ajánlott, tartós viselés esetén negatívan befolyásolhatja a színérzékelést.

menkedd-napszemuveg-lencsek-szinek-ferfi.jpg

Ti mennyire tudatosan vásároltok napszemüveget? Odafigyeltek a szemetek védelmére is?

PKD

Címkék: férfi tippek napszemüveg tanácsok megjelenés napvédő krém menkedd
2014.07.09.

MenKedd #17 – Könnyed nyári elegancia

0 hozzászólás

Nyáron sokszor problémát jelent stílusosnak lenni és komfortosan érezni magunkat egyazon ruhadarabban: erre kínál megoldást a len. Ez a szövet a tökéletes választás a kánikulában (legyen szó egy kávéról, esti kerti partyról, vagy akár üzleti tárgyalásról) hiszen egyszerre könnyű és szellős, mégis van fénye, tartása, eleganciája.

menkedd-len-ferfi-ruhazat-anti-aging.jpg

A len az emberiség egyik legősibb kultúrnövénye, már az egyiptomi múmiákat is lenvászonba tekerték balzsamozás után, de később más kultúrákban készítettek belőle ruhát, kötelet, vagy éppen hálót. Textilipari felhasználása mellett évszázadok óta fogyasztjuk magját is magában, péksüteményeken, lenmagpehelyként előkészítve, vagy a mag hidegen sajtolt olaját, mely az egyik legjobb növényi eredetű omega-3 forrásként remek anti-aging hatóanyag.

A len anyagú ruhadarabok sajátosságai

Az anyag tömegét a szabászatokban gramm per négyzetméterben szokás mérni: 200-250 gramm per négyzetméterig számítanak nyárinak az öltönyök, az ennél nehezebbek általában már az őszi-téli kollekció darabjai. A szövés tömörsége szintén nagymértékben befolyásolja egy anyag nyárias voltát, például az igen laza szövésű len még 280 grammos tömegével együtt is kifejezetten alkalmas a legmelegebb nyári hónapokra, míg egy téli öltöny 300-350, sőt akár 500 gramm anyagot is tartalmazhat négyzetméterenként.

menkedd-len-ing-ferfi-oltozkodes-stilus.jpg

 

Ing

Amennyiben inget készülünk vásárolni, mindig a hosszú ujjú verziót részesítsük előnyben, a rövidujjút hagyjuk meg egyenruhának – ez hasonló bűnnek minősül, mint egy baseball sapka viselése. Egy feltűrt vagy visszahajtott, fehér hosszú ujjú ing szövet vagy szalmakalappal (legjobb esetben egy eredeti Panama kalappal) sokkal elegánsabb és hangsúlyosabb megjelenés biztosít, mint az előbb említett verzió.

menkedd-len-panama-kalap-ferfi.jpg

 

Zakó

Ha zakót, vagy komplett öltönyt szeretnénk len anyagból, természetesen szintén javasolt a világos színek közül választani. Egy homokszínű, fehér, esetleg világosszürke anyag kiválóan kombinálható az alap fehér inggel, de az élénk színekkel is remekül passzolnak.

+1.

Végezetül pedig, ha már a kalap szóba került, említsük meg a lábbeli kérdését is: a szandált és a flip-flop papucsot még zokni nélkül is felejtsük el, helyettük inkább fedezzük fel a mediterrán országok kedvencét: a hasított bőr mokaszint. Titokzoknival vagy anélkül, ezzel tehetjük teljessé stílusos nyári ruhatárunkat, mert az egyik legjobb anti-aging maga a stílus (természetesen nem csak az öltözködésben)!

menkedd-len-mokaszin-ferfi-stilus-nyar.jpg

Nektek van már valamilyen könnyedebb, nyári anyagú elegáns darab a ruhatáratokban?

PKD

Címkék: stílus férfi nyár napszemüveg style megjelenés len omega3 anti-aging menkedd
2014.07.01.

MenKedd #16 – Saláta, avagy 5 nyári tipp az arcunknak

0 hozzászólás

A sok front és nagy hőmérséklet-ingadozás közepette nem szeretnék komolyabb olvasmánnyal előállni, inkább egy könnyedebb, rövid bejegyzéssel készültem. A következő öt tipp olyan, mint egy könnyed saláta: ideális egy nyári délutánra.

menkedd-salata-arcapolas-arcbor.jpg

Arcápolásról már korábban is szót ejtettem néhányszor: a borotválkozás rituáléja, a pattanások és a mimikai ráncok megelőzése, valamint az általános bőrápolás és a bőrradírozás kapcsán. Ma ezek esszenciáját foglalom össze. Fogyasszátok egészséggel!

  1. Jó reggelt mosakodás

Minden reggel első teendőink között legyen az arc alapos megtisztítása. Nem csak az ébredésben segít, arcbőrünket is felfrissíti, sőt finom masszírozással kiegészítve (ez lehet akár valamilyen arclemosó balzsam vagy tonik, de akár a borotvahab felvitele is) a vérkeringés felpezsdítése által segíti az érintett terület anyagcseréjét.

  1. UV védelem

Tartósan napsütéses idő esetén fordítsunk figyelmet arcunk védelmére, télen is, nyáron is! A forró nyári szellő ugyan olyan, akár a szikrázó téli napsütés – ilyenkor nagyon hamar lepirulhatunk, mindenképp védjük arcunkat (és füleinket is!). A napvédő krém faktorszáma bőrtípus függvénye, de 15-ös alatt nem igazán érdemes körülnézni.

  1. Hidratálás

Bármennyire is izzadunk, bőrünknek szüksége van hidratálásra, különösen nyaraláskor, az egész napos fürdések után. Használjunk könnyebb, vizes bázisú készítményeket az olajosabb/zsírosabb verziók helyett, természetesen a férfiaknak készült kollekciókból. Párunké nem fejt ki tökéletes hatást! Használat előtt tisztítsuk meg az érintett bőrfelületet, hogy ne maradjon szennyeződés az érintett bőrfelületen.

  1. Bőrradírozás

Múlt héten ejtettünk hosszabban szót a témáról. Ami itt és most a lényeg: segítsük bőrünk regenerálódását a felső, elhasználódott és elhalt hámsejtek eltávolításán, valamint a dörzsölés vérkeringés-élénkítő hatásán keresztül. 7-10 naponta érdemes elvégezni: sűrűbben alkalmazva túlzottan igénybe veszi a bőrt, ritkábban alkalmazva kevéssé fejti ki pozitív hatását.

  1. Nyugtával dicsérd a napot!

Nap végén, fürdésnél tiszteljük meg arcbőrünket is, használjunk valamilyen arctisztító terméket lefekvés előtt, hogy tisztán térhessen nyugovóra arcunk is, a hosszan tartó anti-aging hatás érdekében.

Ha személyre és bőrtípusra szabott arcápolási tippeket szeretnétek, jelentkezzetek be kozmetikusunkhoz itt.

menkedd-ferfi-arcbor-mosakodas.jpg

Ti hogyan ápoljátok arcotokat? Mivel egészítenétek ki a bejegyzést?

PKD

Címkék: bőr férfi krém bőrápolás hidratálás borotválkozás arcbőr szép bőr arckrém arcmasszázs napvédő krém arckezelés hidratáció anti-aging high care medical menkedd
süti beállítások módosítása