HIGH CARE MEDICAL

A blog abban ad segítséget, hogy mit tehetsz a szépségedért. Bemutatja a szépségápolás leghatásosabb hagyományos módszereit és körbevezet az újdonságok között.
Kiemelten kezeli azokat a MEDICAL módszereket, amelyek non invazív, tehát vágás nélküli szinte plasztikai hatásfokú módszerek.
Mindezt azért, hogy megőrizd bőröd fiatalságát, üdeségét, bármerre jársz elismerő tekintetek és szavak kísérjenek.

alvás (1) al bundy (1) anti-ageing (8) anti-aging (29) arcbőr (23) arckezelés (10) arckrém (7) arcmasszázs (3) arcszín (1) arcszőrzet (1) arctónus (1) barack obama (1) beauty (12) beszámoló (1) betegségek (2) böjt (1) bőr (26) bőrápolás (13) borapolas (2) borcsiszolas (1) bőrfeszesítés (8) borotválkozás (9) botox (1) brad pitt (1) bud spencer (1) chris pine (1) cipő (1) citromfű olaj (1) collagén (4) csiszolas (1) daniel craig (3) dan bilzerian (1) david hasselhoff (1) dekoltázs (3) dekoltázsmasszázs (2) detox víz (1) egészség (17) egészséges életmód (1) egeszseges haj (4) életmód (2) érzékeny bőr (3) étkezés (4) fejbőr (3) férfi (39) feszes bőr (9) fiatalítás (10) fiatalság (14) fiatalság forrása (2) foci vb (1) fogápolás (3) fogfehérítés (1) genetika (1) george clooney (1) gyümölcs (3) gyűrű (1) hamlasztas (3) helyes étkezés (2) hidratáció (3) hidratálás (7) high care (4) high care medical (16) húsvét (1) illat (2) illóolajok (2) ing (6) johnny depp (1) kézfej (4) kirándulás (1) kiszáradás (9) kollagén (2) kopaszodás (2) körömápolás (6) körömvágás (2) korpásodás (2) kozmetika (9) kozmetikai szalon (3) kozmetikum (2) krém (10) krémek (1) kullancs (1) lábbeli (1) lábfej (1) len (1) levendula olaj (1) luca di montezemolo (1) magnum nyomozó (1) manikűr (2) masszázs (1) meccsnézés (1) megjelenés (18) megujulas (1) menkedd (39) méregtelenítés (2) metroszexualis (2) mikrodermabrazio (2) mikulás (1) mosoly (1) movember (1) napozás (4) napszemüveg (3) napvédő krém (4) narancsbőr (1) nyak (3) nyár (4) nyugalom (1) omega3 (3) öregedési folyamat (1) orvostudomány (1) osi szepsegtrukk (1) parfüm (2) party (1) pattanások kezelése (1) paul walker (2) pedikűr (1) relax (2) ryan gosling (1) salvador dali (1) sean connery (1) smink (3) SPF (3) stílus (16) style (16) sylvester stallone (3) szájhigiénia (2) száraz bőr (2) szemvédelem (1) szépítkezés (10) szépség (4) szépségápolás (4) szépségszalon (1) szép bőr (17) szigetfestival (1) szortelenites (1) tanácsok (32) tavasz (1) teafa olaj (1) terence hill (1) testkezelés (5) thermage (1) tippek (32) tisztító kúra (1) tom selleck (1) tudomány (1) ujjak (1) Visia (3) zsíros bőr (2)
2014.04.27.

Tudományos előrelépés az öregedés lelassítására

0 hozzászólás

Genetika, táplálkozás, testmozgás? Mindannyian másban hiszünk. Mást és mást tartunk felelősnek életünk éveinek számaiért, egészségi állapotunkért. Próbáljuk védeni testünket életmódunkkal, vagy éppen a sebészet eszközeihez nyúlni, hogy külsőnket fiatalítsuk. Ősi mítoszokon és meséken kívül eddig viszont még senki nem állt elő a fiatalság forrásával. A világ egyik legidősebb emberének boncolásakor azonban a tudósok a jövő számára eddigihez nem fogható előrelépéssel álltak elő.

fiatalsag.jpg

A kutatás alapjai 2005-re nyúlnak vissza. Hendrikje van Andel-Schipper nevű hölgy ugyanis 115 évesen beírta magát a történelembe. A hölgy ugyanis minden idők legidősebb holland származású emberévé vált. Történetének iróniája, hogy koraszülöttként 1890-ben sokáig nem voltak benne biztosak az orvosok, hogy az 1 hónapot is megérné. Nem beszélve arról, hogy iskolás évei kezdetén is állandó betegeskedéssel küzdött. Mégis történelmet írt. Hendrikje van Andel-Schipperről egy rövidebb összeállítást itt találhatunk.

Hendrikje van Andel-Schipper_1.jpg

Átlépve 110. életévét Hendrikje korához képest kifejezetten jó egészségügyi állapotban volt egészen halála napjáig. A holland hölgy halála előtt hozzájárult testének tudományos orvosi vizsgálatokra bocsájtásához. Az orvosok így egy a kutatások szempontjából egyedi felajánlást kapott. Egyben lehetőséget is arra, hogy a tudományos élet közelebb kerülhessen az öregedés logikájának megfejtéséhez. 

Hendrikje van Andel-Schipper_2.jpg

A kutatókat kifejezetten a szomatikus, azaz testi sejtekben és szövetekben felhalmozódott mutációk és az öregedés aranyosságának kérdése foglalkoztatta. A boncolás meglepő eredményt hozott. Pontosan 450 szomatikus mutációt fedeztek fel Hendrikje egészséges fehér vérsejtjeiben. Továbbá, ezen mutációk a nem-kódoló régiókban voltak fellelhetőek, melyek nem evolúciósan konzerválódtak és ártalmatlan mutációnak tűnnek, azokkal szemben melyeket betegségekkel azonosítunk. Sejtosztódás közben gyakoriak a DNS-replikációk, de a legtöbb esetben eltávolításra kerülnek, hiszen betegséghez vezetnek. A tény azonban, hogy a korábban említett Hendrikje sejtjeiben található mutációk nem jelentettek fenyegetést egészségére, azt jelenti, hogy a holland hölgy teste nagyon hatékonyan szűrte ki és távolította el maga a szervezetére káros sejt mutációkat. Nem beszélve a tényről, hogy megadott számú mutáció nem zavarja meg a szövetek egészségét.

dna.jpg

További kutatások azt is kimutatták, hogy a fehér vérsejtjeinek döntő többsége két őssejtből származott. Melyből a tudódok azt a következtetést vonták le, hogy őssejtjeinek száma jelentősen megcsappant, hiszen születéskor közel 20,000 vér őssejttel rendelkezünk. Arra is rájöttek, hogy az úgynevezett telomerek, - melyek a kromoszómák végén lévő védősapkák – a fehér vérsejtjein rendkívül lerövidültek. Megközelítőleg 17-szer voltak rövidebbek azokhoz képest, melyek az agysejtjein voltak. A telomerek rövidülése egy természetes, fokozatosan végbemenő folyamat akár csak a sejtosztódás. Azonban egy idő után a sejtek elhalnak. Ahogy ez a folyamat fokozatosan az őssejtjeinket is utoléri, úgynevezett őssejt kimerültséget tapasztalunk.

Telomerek.png

Ezen két tudományos eredmény, arra enged következtetni, hogy őssejtjeink állapota egy rendkívül korlátozó faktor életünk során. Hiszen, ahogy a lassú folyamat során számuk csökken, úgy testünk veszít szövetregeneráló képességén. Ráadásul ezen eredmények azt is sejtetik, hogy az öregedési folyamatok lelassíthatóak a testben lévő elöregedő őssejtek fiatalabbra cserélésével. Ezen módszerrel ugyanis eredeti hosszúságú telomerekkel testünkben a fiatal állapotot stimulálnánk. A kutatók azt is elmondták, hogy ezen őssejtek feltehetően csak vérsejteknél lennének alkalmazhatóak, más sejteknél nem.

hourglass.jpg

Az viszont egészen biztos, hogy egy lépéssel közelebb az emberiség az öregedési folyamat lelassításához. És valljuk be, amilyen dinamikus és innovatív a technológiai és orvostudományi fejlődés egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy a következő években akár fizikai megoldásokkal is előállhatnak a kutatóorvosok. Amit pedig addig is tehetünk, hogy egészségesen élünk, meditálunk és mozgunk. Hiszen egy nemrégiben kijött tanulmány szerint az egészséges életmód bizony megfiatalítja sejtjeinket, és nagy valószínűséggel növeli éveinknek számát is.

Forrás: http://www.iflscience.com/health-and-medicine/mutations-found-115-year-old-womans-blood-could-help-unlock-secrets-aging

 

Címkék: tudomány genetika egészség beauty orvostudomány egészséges életmód bőrfeszesítés anti-aging anti-ageing öregedési folyamat fiatalság forrása
2014.04.23.

MenKedd #6 – Kisböjt, Nagyböjt

0 hozzászólás

Korábban a húsvéti hétvége a böjt végét jelentette, ma viszont már inkább a böjt vagy diéta kezdetét, hiszen szinte már hagyománnyá váltak ilyenkor a túlzottan kiadós étkezések. Otthon családi körben, a hosszúhétvégi svédasztalnál gyakran esszük – és főleg hétfőn isszuk – túl magunkat. Néha azonban nem árt visszavenni kicsit.

menkedd-dieta-anti-aging-egeszseg-husvet-bojt.jpg

A húsvétot megelőző, hamvazószerdával kezdődő és negyven napig tartó Nagyböjt keresztény hagyomány, melynek célja a testi-lelki megtisztulás, felkészülés Jézus feltámadására. Napjainkra ez a szokás veszített jelentőségéből, ma már csak az igazán eltökélt hívek tartják, a többség csak az ünnepi hétvége előtti pénteken tartózkodik a húsevéstől. És hogy mindez hogy kapcsolódik az egészséghez, szépségápoláshoz, fiatalossághoz, anti-aginghez? Mai bejegyzésünk/végé/ből kiderül.

21. századi rohanó életmódunkban egyre inkább eltávolodunk a belső igényeink szerinti élettől, a folyamatos hajtás és kifelé élt élet mellett kevés időnk jut saját magunkra, elmélkedésre, szellemi-fizikai pihenésre, holott ezek is szükségesek a kiegyensúlyozott élethez. Nem véletlen, hogy szinte minden vallásban megvan a ’lassítás’ időszaka. A keresztény kultúrkörben elsősorban a húsvéti ünnepek előtti böjti időszak jelentette az önmegtartóztatás, elmélkedés időszakát, de az advent hetei is hasonló célt szolgáltak, mintegy felkészülést a külső és belső ünnepre. (És akkor a kolostorokba visszavonuló szerzetesekről, remetékről, remeterendekről – mint például a magyar alapítású pálosok – még nem is beszéltünk.)

menkedd-vallas-eletmod-egeszseg.jpg

A mohamedán vallásnál viszont a többség még ma is tartja a ramadánt, ami egy harminc napos böjtöt jelent. Ebben az időszakban a hívők napkeltétől napnyugtáig tartózkodnak az evéstől, ivástól, dohányzástól, nemi élettől, ahogy a dühtől, irigységtől, erőszaktól, vágytól és pletykától is. Ettől az önmegtartóztatástól várják a test és a lélek megtisztulását (sportesemények kapcsán gyakran olvashatunk olyan élsportolóktól, akiket sportversenyek, mérkőzések sem tántorítanak el az iszlám öt alappillére közé tartozó ramadán megtartásától). További érdekesség, hogy napnyugta után viszont nagy, családi étkezéseket tartanak, a szegényeknek pedig ilyenkor szinte kötelező jelleggel adakoznak.

Érdemes még megemlíteni a hinduizmust és a buddhizmust is, mint szintén elterjedt vallásokat. Előbbiből eredeztethető aszkéta szavunk (több irányzata létezik, de mindben központi szerepe van az önmérsékletnek, befelé fordulásnak), utóbbi pedig hagyományosan az elmélkedésre, a test megtartóztatásán keresztül a belső hang meghallására épít, legnagyobb gyakorlói sokszor a hegyekbe visszavonulva élnek.

Summa summarum: a lassításra szüksége van testünknek és lelkünknek egyaránt, vallástól és világszemlélettől függetlenül, hiába élünk a harmadik évezredben. Félévente, de legalább évente üljünk le néhány napra és pihenjünk. Legyen ez egy léböjt kúra, egy átmeneti hús- vagy gabonamentes diéta, egy nyaralás, egy kis bezárkózás a lakásba pár jó könyvvel, egy prémium kezelés kozmetikánkban. Rövidtávon a stressz-szintünk csökkenését, bőrünk kisimulását várhatjuk, hosszabb távon akár tartós változás, életmódváltás is lehet az eredmény. Előzzük meg a kiégést, az úgynevezett burnoutot, figyeljünk magunkra!

Végezetül a böjt pozitív élettani hatásairól röviden: szervezetünknek az emésztés önmagában is stresszt jelent, a bevitt tápanyagok minőségétől és mennyiségétől függetlenül. Ez okozza az étkezések után tapasztalható fáradtságot, tompaságot, hétköznapi nevén 'kajakómát'. Időszakos böjtölés során a szervezetnek lehetősége van magával törődni, ezért ilyenkor sokkal hatékonyabbak - az egyébként folyamatosan működő - méregtelenítő, öntisztító folyamatok. Böjtöléses időszakban a csökkent tápanyagbevitel és a méregtelenítés elősegítése miatt fogyasszunk rengeteg folyadékot, leginkább vizet vagy otthon készített, cukormentes teát. Jelentős testsúlyvesztésre néhány napos böjt után ne számítsunk, fokozott energiaszintre annál inkább!

Szervezetünk egészen biztosan meghálálja.

menkedd-bojt-husvet-slow-down-eletmod.jpg

Ti mikor lassítotok? Ugye szoktatok? ;)

PKD

Címkék: bőr húsvét férfi egészség életmód méregtelenítés szépségápolás böjt anti-aging high care medical menkedd
süti beállítások módosítása