Miután kezdésként három lépésben (a korábbi bejegyzések itt érhetők el) tisztába tettük a férfi arcápolás alapjait, eljött az ideje eggyel feljebb lépni. Negyedik bejegyzésünkkel rögtön el is értünk testünk legmagasabb pontját, a többnyire hajfedte fejtetőt.
Szerencsére az alapok a hajápolás területén sem kifejezetten bonyolultak. Kiindulási pontnak vegyük a fodrászunkat, hiszen többségében profira bízzuk frizuránkat. Amennyiben mégsem, félévente-évente akkor is érdemes felkeresni egy jobb borbélyt, hogy szakértő véleményt kaphassunk fejbőrünk és hajunk állapotáról. Ha pedig valami nem tökéletes, minden bizonnyal szolgálhat számunkra néhány hasznos praktikával, orvosolhatja rögtön helyben a problémát (irritált fejbőr, korpásodás, töredezett hajszálak), de akár terméket is ajánlhat a személyre szabott, otthoni hajápoláshoz. Ha azonban ezek után/ezek ellenére is fennáll vagy kialakul valamilyen probléma, keressünk fel bőrgyógyászt!
Korpásodás
A fejbőrrel és a hajjal kapcsolatban leggyakrabban felmerülő probléma és rendellenesség a korpásodás. Ez a jelenség nem válogat, férfiakat és nőket, fiatalokat és időseket egyaránt érint, ebből is látható, hogy nem egy egyszerű feladat megszabadulni tőle. Vagy mégis? A korpás fejbőr több okból is kialakulhat, de két leggyakoribb típusa a gombás fertőzés, illetve a szárazság okozta hámlás.
A gombás fertőzés okozta hámlásra megoldást nyilvánvalóan a gombaölő hatóanyagú samponnal történő hajmosás jelent, azonban vásárlás és alkalmazás előtt ajánlott szakértő bőrgyógyásszal konzultálni, de akár egy képzettebb fodrász tanácsa is irányt mutathat a legoptimálisabb termék kiválasztásához.
A túl száraz fejbőr lepergéséből adódó korpásodás esetén érdemes első körben a samponunkat, illetve a hajmosásunk gyakoriságát felülvizsgálni. Férfiaknál gyakori hiba a hajápolásnál, hogy rövid hajukat nem becsülik annyira, hogy sampont használjanak, a testükön használt tusfürdővel öblítik hajukat is. Ez viszont erősen kiszárítja a fejbőrt, ami hosszan tartó használat esetén még a legellenállóbb bőrt is kikezdi, valamint a haj is mattá válik, kevésbé hat egészségesnek tőle. További hiba, hogy a könnyű száríthatóság és a frissességérzet miatt naponta mossák hajukat, ami a legjobb hajápoló szerek mellett is igénybe veszi a bőrt. A harmadik leggyakoribb probléma pedig már a szépségipar hibája – mivel az esetek többségében a fejbőr hámlását a kiszáradás okozza, a gomba ellen összeállított samponok pedig szintén szárító hatásúak, a nem megfelelő utánajárással kiválasztott korpásodás elleni sampon tovább ronthat a helyzeten.
A legfontosabb tehát: szakértő segítségével ismerjük meg fejbőrünk típusát, és ennek megfelelő szerekkel kezeljük, de semmiképpen sem javasolt napi rendszerességgel mosni!
Kopaszodás
Ez már egy sokkal összetettebb és komolyabb probléma, úgyhogy ez esetben csak a klasszikus, unalmas, de annál hasznosabb tanács érvényes: Ne kísérletezgessünk, profi szakemberrel járjunk a végére!
Kis vigaszt az alábbi képeken szereplő, csekély hajmennyiséggel rendelkező, mégis férfiideálnak kikiáltott úriemberek jelenthetnek elkeseredett férfitársaimnak. Valamint a sokszor elfelejtett vagy elhallgatott tény, hogy a hajhagymák elgyengülését indikáló leggyakoribb ok (a genetika mellett) a tesztoszteron, más néven a férfi nemi hormon átlagosnál magasabb szintje!
+1. Ha még ezek után sem sikerült kibékülni kopaszodó tükörképünkkel, további segítséget jelenthet a Professional Hair szolgáltatási köre.
Nektek volt korábban hasonló jellegű problémátok? Várjuk tapasztalataitokat, ezek is sokat segíthetnek másoknak!
PKD